• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...
מים פתוחים
כדור מים
שחייה אמנותית
טריאתלון

הפועל ירושלים - טריאתלון

בואו לקחת חלק בחוויה ספורטיבית, חברתית ומהנה המשלבת בין היתר, פיתוח כישורים חברתיים, אחריות, ריכוז, תכנון לטווח קצר וארוך, קואורדינציה, שיווי משקל, בטחון ודימוי עצמי גבוה, נחישות, מוטיבציה, התמדה, סבלנות, הישגיות ועוד... כל זאת באמצעות פעילות גופנית על דרך הנאה וחוויה...

הצטרפו לענף ספורט מאתגר ומתפתח המשלב ריצה, אופניים ושחייה. בקבוצת הטריאתלון של הפועל ירושלים שהינה קבוצת הטריאתלון המובילה והותיקה בירושלים, רשומים 25 טריאתלטים צעירים ובוגרים ביניהם טראתלטים שהגיעו במהלך השנים לנבחרות ישראל, זכו באליפויות ישראל ושרתו בצה"ל בסטאטוס של ספורטאי מצטיין.

הקבוצה מתאמנת בשלוש המקצועות העיקריים שחייה, ריצה ואופניים ואימוני כושר במתקני האגודה ומחוצה להם.

החוג מיועד למי שרוצה לשפר את הכושר האישי , הסיבולת יכולות אירוביות ואנארוביות, ומתאים מאוד לצעירים לפני גיוס לצה"ל הרוצים להשתלב ביחידות מובחרות.


צוות המאמנים והמדריכים

המאמן הראשי של הקבוצה הוא דודי שרמן. דודי בעל ותק של עשרות שנים בענף הטריאתלון וכיום הוא מאמן בכיר ואלוף ישראל לגילו. יחד עימו עוסקים במלאכה מדריך האופניים אליעד ששון ומדריך השחייה רז בן-שושן. אליהם מצטרף צוות מדריכים מגוון משורות אלופת המדינה בשחייה, הפועל ירושלים.

צוות ההדרכה והאימון במועדון הוא מיומן ביותר ביכולת לקלוט מצטרפים חדשים ברמות שונות ולהביאם בהתמדה לרמות הגבוהות ביותר בהתחשב ברמה האישית של כל מצטרף. הצוות הינו בעל ניסיון רב באימון טריאתלון ובהדרכת ילדים בפרט! אצלנו מאמינים כי החינוך בלתי פורמאלי הדוגל בערכי רעות, גיבוש קבוצתי, פיתוח יכולת תכנון לטווח קצר ולטווח ארוך, עוזר מאוד להתפחות האישית והחברתית של הספורטאי.

במשפחת "הפועל ירושלים מאמנים לחיים" מאמינים בשילוב שבין פעילות גופנית לחוויה מהנה ומגשימה. יחד שני הדברים מובילים לבחירה בדרך חיים בריאה ומספקת, שאפתנית וממלאת...


מגוון תוכניות אימון בהתאמה אישית

חברי החוג מתאמנים 2 אימוני ריצה בשבוע, 2 אמוני שחייה בשבוע אימון כושר אחד ואימון רכיבה אחד, כך שמרחב הבחירה גדול וכל ספורטאי יכול לבחור מה שאיפותיו, ואנחנו נעזור להגשים את החלומות.

 

triathlon germen_team 

קבוצת הטריאתלון של הפועל ירושלים יחד עם משלחת טריאתלטים גרמנית.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה mail

 

hila_maymontriatlon_gettinreadyashkenazi

ענפי הטריאתלון

שחייה

ריצה

אופניים

.

ץ

מאמנים

sherman_dudiדודי שרמן - מאמן הקבוצה

.

.

.

.

.

.

.


 


אליעד ששון - מאמן רכיבה

 רז בן שושן - מאמן שחייה

.

.

.

.

ץ

שחייה

המטרות באימוני השחייה הינן שיפור סגנון וטכניקה בסגנונות השחייה ובעיקר בחתירה, שיפור כושר וסבולת ורכישת מיומנויות שחייה במים פתוחים. 

האימונים מורכבים מתרגילים טכניים ברמות שונות בהתאם לשלב בו נמצא הטריאתלט, ומתרגילי סבולת ארוכים המכינים את הטריאתלט לתחרויות שחייה במרחקים בינוניים וארוכים. כחלק מתוכנית האימונים הטריאתלטים יתנסו בתחרויות שחייה למרחקים קצרים יחד עם מועדון השחייה, ובתחרויות מים פתוחים שיאפשרו להם להתנסות ולרכוש מיומנויות בענף ייחודי זה.

האימונים מתקיימים בימי ראשון ורביעי בשעה 20:30. בימי רביעי לפני אימון המים, בשעה 19:30 מתקיים אימון יבש (מחוץ למים) שמתמקד בחימום והכנה לאימון המים, בחיזוק שרירי ליבה, ובפיתוח הגמישות לשם שיפור הטכניקה בשחייה ולמניעת פציעות בספורט.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה mail 

triatlon_gettinreadyfani swimmingimg 5909000000000000


ריצה

אימוני הריצה מתמקדים בשיפור טכניקת הריצה ובפיתוח הסבולת האירובית והאנאירובית.

האימונים נחלקים לשניים:

א.     אימון עם דגש על טכניקה ,סבולת ואימוני עליות.

ב.     אימון עם דגש על אימוני מהירויות, אימוני פרטלק, אימון חזרות  ומדידות זמנים.

בכל האימונים יושם דגש על ריצות קצרות בינוניות וארוכות.

בחודשי הקיץ נשלב גם ריצות שדה וריצות שטח.

האימונים מתקיימים באצטדיון האתלטיקה בגבעת רם בימים ראשון ושלישי בשעות 18:20 עד 20:00 .

 

לפרטים נוספים ולהרשמה mail

 

triatlon runfani bisaron

אופניים

חוג האופניים שלנו הינו חוג ייחודי שמתמקד בשני יכולות:

1. שיפור הכושר הגופני, הסבולת והכוח.

2. שיפור הטכניקה, ומיומנות רכיבת האופניים.

האימון בקבוצה בונה באופן הדרגתי לכל רוכב, יכולות כושר גופני גבוה בשילוב עם יכולות שליטה על האופניים. הרוכבים גם מתאמנים ברכיבה אתגרית לשיפור היכולת הקורדינטיבית של הרוכבים וכן החוסן המנטלי של הרוכבים תוך שימת דגש על ביטחון הרוכבים.

משתתפי החוג הינם רוכבים שזהו ענף הספורט העיקרי שלהם או טריאתלטים המשלבים את אימוני הרכיבה יחד עם אימוני ריצה ושחייה.

במסגרת החוג מתקיים מדי שבוע אימון ביום שישי עם סיום הלימודים בשעה 13:30. האימונים מתקיימים בשטח הקרוב למתחם תחנת הרכבת במלחה בשבילים הקרובים (שבילי 4X4 ולא בכביש).

החוג מועבר ע"י מדריך אופניים מוסמך בעל ניסיון בהדרכה ורקע תחרותי.


 

לפרטים נוספים ולהרשמה mail


fani singapure biketriatlon bikehila maymon

כתבות על קבוצת הטריאתלון של הפועל ירושלים

web2

כנסו לכתבה על ההשתתפות של פאני בייסרון באולימפיאדת הנוער באתר איגוד הטריאתלון העולמי בתאריך 15.8.10.

.


 

web2

כנסו לכתבה על הזכייה של פאני בייסרון יחד עם קבוצת השליחים האירופית במדלית זהב באולימפיאדת הנוער שפורסמה באתר איגוד הטריאתלון העולמי בתאריך 19.8.10.

.


 

web2מדליית זהב לפאני בייסרון באולימפיאדת הנוער - כתבה שפורסמה ב-ynet בתאריך 19.8.10.

.


 

web2 ירושלים ניצחה את תל אביב (5.6.10)

 


web2 עמית פיין הוא המנצח הגדול בטריאתלון עמק הירדן (22.5.10)

 


web2נשות הברזל שוב מנצחות (1.5.10) 


 

web2 אלופות ישראל בדואתלון הן שלנו (17.4.10)

 


web2 קבוצת הטריאתלון תנסה לכבוש את ניצנה (19.3.10)


 

web2 הפועל אשת הברזל ירושלים מתחזקת (9.3.10)


 

newspaper2כותרת, תמונה, כתבה מחודש ינואר 2010 על קבוצת הטריאתלון של הפועל ירושלים.


 

web2 הילה מימון חזרה ובגדול (29.9.09)


 

web2מתנה לקבוצת הטריאתלון של הפועל ירושלים (25.8.10)

 


מהו טריאתלון?

טריאתלון הינו ענף המשלב שלושה ענפי ספורט פופלריים - שחייה אופניים וריצה.triatlon_bikeארועי טריאתלון הינם ארועי ספורט מיוחדים בכך שהם מיועדים לחובבים ומקצוענים כאחד ולרוב תחרויות הטריאתלון למקצוענים נערכות באותו זמן ועל אותו מסלול של החובבים - תופעה נדירה המאפשרת לספורטאים החובבים לפגוש את הטובים ביותר על קו הזינוק ולצפות בהם תוך כדי ביצוע התחרות !!!
ארועי טריאתלון נערכים במגוון מרחקים כאשר המרחק המומלץ לבוגרים מתחילים הוא מרחק ה"ספרינט".לנוער מומלץ לנסות להתחרות בתחרויות קצרות ובכל מקרה חל איסור על השתתפות של נוער במקצה האולימפי לפני גיל 20. ישנם גם מרחקים ארוכים יותר , והפירוט לגביהם בחלק ההיסטוריה , הטריאתלונים הארוכים נערכים בתכיפות נמוכה מאוד ובכל אופן אינן מומלצים למתחילים (למרות שאין דבר העומד בפני הרצון).

 

ספרינט טריאתלון

טריאתלון אולימפי

חצי איש ברזל

איש ברזל

 

ספרינט דואתלון

דואתלון מלא

שחייה (מטר)

750

1,500

2,000

3,800

ריצה (ק"מ)

5

10

אופניים (ק"מ)

20

40

90

180

אופניים (ק"מ)

20

40

ריצה (ק"מ)

5

10

21

42.195 (מרתון)

ריצה (ק"מ)

2.5

2.55

 

ההיסטוריה של הטריאתלון
הטריאתלון הוא ענף ספורט חדש יחסית (קיים כ-20 שנה בלבד) אך הוא פופלרי מאוד בארצות המערב אך לא רק בהן.
ראשיתו של הספורט בשנות ה-70 בקליפורניה , מקורו בתפיסת אימון חדשה לאותה תקופה - אימון משולב , הכוונה היא ליצור גיוון עבור ספורטאים שמתמחים במקצוע יחיד ומתחילים לאבד עניין וע"מ למנוע ירידה בכושר או אפילו פרישה , החלו לאפשר לאותם ספורטאים אימונים נוספים במקצועות אחרים(לרוב בענפים פופלריים ופחות מסוכנים מבחינת פציעות - שחייה/אופניים/ריצה).
בשנת 1975 התווכחו בניהם כמה ספורטאים ואנשי צבא מי הוא ספורטאי הסיבולת הטוב ביותר , סופו של הויכוח היה בהתערבות על תחרות שתיבחן את היכולת המקסימליתtriatlon_run מכל מקצוע , באופן יחסי, כך שהאצנים מיד בחרו במרתון , השחיינים חישבו שהמשחה הארוך ביותר (1,500) לא ייתן יתרון מספיק ביחס למרתון ונקבע מסלול של 3,800 מ' ואילו רוכבי האופניים הסתפקו במרחק קלאסי של 180 ק"מ.
התחרות הראשונה נערכה בשנת 1975 ומאז צברה "משוגעים" נוספים...
בשנות ה-80 ניסו ראשי הענף להוסיף את התחרות לאולימפידה , אבל הוועד האולימפי התנגד לתחרות המונית וללוגיסטיקה האדירה הכרוכה בפינוי מסלול ארוך כל כך וכן את היותו ענף אמריקאי לחלוטין , בעקבות הכישלון להכניס את הספורט הוחלט על הקמת ארגון עולמי שידחוף את הענף קדימה כמו בשאר הענפים והתקבלה החלטה להתאים את המסלול לדרישות האולימפיות , כך שהטיעונים המרכזיים שמנעו את כניסתו לא יהיו תקפים , אחד המהלכים הראשוניים היה להגדיר את אורך המסלול למסלול "סביר" מבחינת ארגון - זהו המרחק האולימפי - שבו השחייה והריצה הם המרחקים המקסימליים בתחרויות השחייה בבריכה והריצה באצטדיון.
בשנת 1989 נערכה אליפות העולם הראשונה למרחק האולימפי ובשנת 2000 (בסה"כ 10 שנים מאוחר יותר!) נערכה התחרות הראשונה באולימפידת סידני.
הענף אינו בשליטה אמריקאית כפי שהיה לפני 20 שנה , אלא מתאפיין בדומיננטיות של אוסטרליה, גרמניה,צרפת, קנדה וארה"ב (וכן ישנם ספורטאים מעולים ממדינות רבות נוספות).