• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...
מים פתוחים
כדור מים
שחייה אמנותית
טריאתלון

הפועל ירושלים שחייה שחייה אומנותית

שחייה אומנותית

swim_omani1הענף מופעל בכל רחבי ירושלים ע"י עמותת שחייני ירושלים במסגרת מכבי קריית היובל ירושלים.
כמו השליטה המוחלטת של הפועל ירושלים בשחייה הישראלית כך מכבי קריית היובל שולטת בענף השחייה האומנותית בארץ. המאמנת הראשית והלאומית טטיאנה צים אחראית על 100 ספורטאיות המתאמנות בחוות הנוער הציוני, בגילה, בנווה יעקב ובמתנ"ס פיליפ לאון. בכירת הספורטאיות היא ביתה של המאמנת, נסטי צים, בת 18, שזכתה בקיץ 2000 בתואר היוקרתי של אלופת מדינות הים התיכון לנוער ובשנת 2005 סיימה במקום ה- 10 בגמר אליפות העולם.

נסטיה גלושקוב ואינה יופה מקום 17 באולימפיאדת אתונה. בגביע אירופה 2004 הציג הדואט בכיכובן של אנסטיה גלושקוב וויקה ירמולינסקיה הופעה מרשימה וסיים בתחרות הגמר במקום השביעי עם 89.00 נקודות.לראשונה בהיסטוריה -  השחייה האומנותית באולימפיאדה
במהלך אוקטובר 2003 החלו הכנות הדואט הישראלי לאולימפיאדת אתונה, הוכנה תוכנית חדשה ע"י המאמנת טטיאנה צים הן מוסיקה חדשה והן תרגילים חדשים. נסטיה גלושקוב ואינה יופה הלומדות בתיכון חוות הנוער הציוני עבדו קשה והגיעו באוגוסט 2004  לאולימפיאדת אתונה כאשר נתנו הופעה מרשימה וסיימו במקום ה - 17 הכללי עם 85.750 נקודות מתוך 24 מדינות המשתתפות בתחרות.

באליפות העולם 2005 במונטריאול סיים הדואט במקום ה -17 עם 85.00  נקודות ונסטיה גלושקוב בתרגיל הסולו עלתה לגמר אליפות העולם לראשונה בהיסטוריה וסיימה במקום ה- 10 עם 90.5 נקודות.

באליפות המדינה זוכה במשך 5 שנים ברציפות קבוצת מכבי קרית היובל ירושלים.

באליפות אירופה שנערכה באיינדהובן ב-2008, סיימו השתיים במקום השביעי, והבטיחו את השתתפותן במשחקים האולימפיים בבייג'ינג, שם סיימו במקום ה-15.

לאחרונה השיגו את הקריטריון לאולימפיאדת לונדון 2012 - השלישית ברצף!!!

 

חוג שחייה אומנותית ונבחרת שחייה אומנותית בבית הנוער העברי

שחייה אומנותית ענף ספורט המשלב בתוכו תחומים רבים. זה בעצם שילוב בין שחייה, ריקוד, בלט ואקרובטיקה. הפעילות בענף זה מיועדת לבנות החל מגיל 6. נדרש ידע מוקדם בשחייה. ילדות ללא ידע בשחייה יוכשרו על ידי הפועל ירושלים. מרבית הבנות הצעירות של נבחרת ישראל החלו את דרכן בבריכות בירושלים. במהלך השנה בנות לומדות/משפרות את כל ארבעת הסגנונות השחייה ולומדות טכניקת שחייה אומנותית שבעזרתה מצליחות לבנות ריקוד מופע לקראת סוף השנה. האימונים מפתחים אצל בנות את יכולת קואורדינציה, יצירתיות, כוח, זריזות ,חוש קצב מוסיקאלי, שמחת חיים, בטחון עצמי ובין היתר עבודת צוות. בעצם מתפתחים אצל הבנות כל הכישורים הנחוצים לילדה מתבגרת.

זמני פעילות החוג

ימים שני וחמישי בשעה 1700 עד השעה 17:45.

מיקום החוג

בית הנוער העברי

לפרטים נוספים ולהרשמה mail