• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...
מים פתוחים
כדור מים
שחייה אמנותית
טריאתלון

מים פתוחים

turningשחייה במים פתוחים הינו ענף צעיר יחסית בו השחיינים מתחרים בשחייה בגופי מים גדולים כגון נהרות, אגמים, מפרצים ובים הפתוח. השחייה במים פתוחים היא למרחק של 5, 10, 25 ק"מ ויותר. באולימפיאדת בייג'ין נכלל לראשונה משחה של 10 ק"מ במים פתוחים כענף אולימפי.

לשחייה במים פתוחים יש מאפיינים שונים מאלו של השחייה הקלאסית בבריכות. מתוך כך השחיין צריך להתאים את עצמו לדרישות אלו ולתכנן את מהלכיו בהתאם. שחייה בים מציבה בפני השחיין תנאים המשתנים ממקום למקום כגון מליחות, חום המים וגלים שהינם בעלי השפעה רבה על השחייה וקצב ההתקדמות. קיימת חשיבות מכרעת לזרמים באתר השחייה על היכולת להתקדם במים. כמו-כן, עכירות המים משתנה מאתר לאתר ויכולה גם לכלול אובייקטים גדולים כגון אצות, ענפים ופסולת. בכדי להתמודד עם כל הנ"ל על השחיין לעיתים להרים את ראשו לעיתים לצלול כדי להתחמק מגלים וכו'.

השחייה במים פתוחים מאתגרת גם מתוך ההתמודדות עם שאר השחיינים. השחייה בדבוקה מאלצת את שחיין להיזהר מפגיעה בשחיינים אחרים דבר שעלול להענשתו על ידי שופטי התחרות. שחיינים רבים יעדיפו לא להיות ראשונים כדי להימנע ממפגש עם מים עומדים בהם קשה יותר להתקדם. שחיינים אלו יעדיפו לשחות אחרי שחיין ולנצל את שובל המים שהוא משאיר אחריו. כמו-כן, ליכולת הניווט של השחיין במים יש חשיבות מכרעת על צמצום מרחק השחייה למינימום.

מאחר ומדובר בענף צעיר התרחשו תמורות בחוקיו בשנים האחרונות. בתחילה נקודת הזינוק הייתה מחוץ למים. לאחרונה עברה נקודת הזינוק אל תוך המים כאשר היציאה היא לרוב מקפיצה מרפסודה. באופן דומה סיום המשחה נעשה בעבר תוך כדי מעבר מתחת לשער או נגיעה בחבל. כיום סיום המשחה נעשה בצורה אלקטרונית על ידי לוח בו השחיין צריך לגעת בסיום המשחה.

finishjumping

צילומים: חוויאר בלזקוב, ספרד.

שחייני המים הפתוחים של הפועל ירושלים

ענף המים הפתוחים חילחל למדינה שלנו בשנת 2005 עת הגיעה ההכרה שהענף הוכנס למסגרת המשחקים האולימפיים. החלוצים הראשונים היו מעטים והם "טיילו" ברחבי העולם ועימם הדר שלנו, המטרה הייתה לימוד התחום, צבירת ניסיון ומאבק על הכרטיס האולימפי. 2 המטרות הראשונות הושגו, השלישית לצערנו נפלה (להזכירכם השיגו 2 שחייני הפועל ירושלים את הקריטריון האולימפי הבינ"ל אבל כאמור בגלל מדיניות הועד האולימפי הישראלי השחיינים נשארו בבית).

ברם, מדובר בענף קשה ביותר. התחרויות כידוע לכם, הן בים הפתוח או בנהרות ואגמים ואורכן 5 עד 25 ק"מ! 

שחיינית הפועל ירושלים המחזיקה בתואר אלופת ישראל במים פתוחים היא החיילת לי כהן. אלוף סגול נוסף הוא אלוף הנוער הוא שי טולדנו שזכה גם במקום השלישי בבוגרים. בבנות צעירות מובילה חן עיני עם השתתפות באליפות אירופה לנוער.

החוויות שצוות המים הפתוחים צובר בתחרויות והפיתוח המואץ של הענף בעולם ובישראל הובילו להתעניינות של שחיינים "סגולים" נוספים, הם מגיעים להישגים יפים ברמה הארצית, חלקם כבר שובץ בסגלים של נבחרות ישראל, והיום אנו מקיימים אימון שבועי מיוחד לטובת אותם שחיינים.
במקביל להתעניינות השחיינים מובילים רבים מאנשי הפועל ירושלים את הענף כולו בארץ, ההורים המלווים, התנסו והתקדמו לתפקידי שיפוט, זאב עצמון וערן גרומי מהווים מנהלי תחרויות ומנהל העמותה - הדר בן דרור מונתה ליו"ר ועדת המים הפתוחים באיגוד השחייה הישראלי. התחרויות נערכות באגם הכנרת, בים התיכון, בנחלים (ניר דוד לדוגמא) וכמובן שבמפרץ המקסים של אילת.

מעלים את הדופק ושוחים אל האופק - הצטרפו לענף המרתק והאטרקטיבי! שיהיה בהצלחה.