• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...
צור קשר

 חוות הנוער הציוני

רחוב הורקניה 26 ירושלים,

טלפון: 02-6794004 

הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו

הצג מפה

 בית הנוער העברי

רחוב הרצוג 105, ירושלים. טלפון: 02-6789441 

הצג מפה

בריכת פיליפ לאון

רחוב צ'ילה 8 קרית יובל

ירושלים

טלפון: 02-6414896

ליחצו למפה.


תרומות

לעמותה אישור תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה. התרומה מקנה זיכוי במס הכנסה על פי חוקי מדינת ישראל

 

קרא עוד...
על האגודה

img_979999999999999עמותת שחייני הפועל ירושלים הוקמה בשנת 1988 בכדי לקדם את ענפי ספורט המים בעיר ירושלים ובסביבתה. אגודת הפועל ירושלים שחייה התחילה את פעילותה בשנת 1989. בשנת 1991 השיגה האגודה לראשונה את אליפות המדינה. מאז זכתה האגודה 20 פעמים באליפות המדינה, דבר שמיקם אותה כמועדון המוביל בשחייה הישראלית. החוגים והאימונים מתקיימים במספר בריכות שחיה בעיר ביניהן חוות הנוער הציוני, בית הנוער העברי, פיליפ לאון ונווה יעקב, וכן בקבוצת בת בעומר.

 

 

מאז שנת 2002, הפועל ירושלים מחזיקה את אליפות המדינה בתחרות הטריאתלון. בשנת 2006 חידשה האגודה את הפעילות שלה בכדור המים יחד עם ייסוד מועדון כדור מים לנוער. כמו-כן, קבוצת השחייה האומנותית של הפועל ירושלים מובילה את ענף זה במדינה.

 

הפועל ירושלים משתתפת באופן עקבי בתחרויות ארציות ובינלאומיות, וכן, הספורטאים שלנו מייצגים את ישראל במשחקים האולימפיים, אליפויות אירופה ועוד.

 

בין הספורטאים בהווה ובעבר שלנו:

* מיקי חליקה (מדלית כסף באליפות אירופה 1999, מקום עשירי באולימפיאדת סידני 2000).

* ואדים אלכסייב (חבר בקבוצת השליחים שהגיעו לגמר באולימפיאדת אטלנטה 1996).

* יואב גת (מדלית כסף באליפות אירופה לנוער 1998, מקום 12 באולימפיאדת סידני 2000).

* גיא ברנע (מקום 15 באולימפיאדת בייג'ין 2008, מדליית ארד באליפות אירופה 2010).

* גל נבו (מקום 10 באולימפיאדת לונדון 2012, מדליית כסף ב-NCAA 2009).

* מיכאל דימיטריב (מקום חמישי באליפות אירופה במים פתוחים 2008).

* אמרי גניאל (השתתפות באולימפיאדת לונדון 2012).

 

צפו בסרטון תדמית על הפועל ירושלים.

 

צפו בסרטון הזכייה של גל נבו וגיא ברנע במדלית ארד באליפות אירופה.

מידע על השחיינים הבוגרים של הפועל ירושלים.

הסטוריה

עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. בשנת. 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית לתוך האלף השלישי כאשר היא זוכה ב-10 תוארי אליפות מתוך 11 אפשריים.

המאמן הראשי של האגודה בשנים 1990 ועד 1992, נעם צבי, נבחר כמאמן האולימפי הישראלי לאולימפיאדת ברצלונה 1992 שם הוביל את ערן גרומי למקום ה-20 ולשיא ישראלי מצויין במשחה 100 מ' פרפר.

החל מ-1993 קיבל לידיו לאוניד שייכט את שרביט המאמן הראשי של האגודה. במקביל התבקש שייכט לשמש מאמן ראשי של נבחרת ישראל.


ב-1996 הפועל ירושלים מובילה את השחייה הישראלית כולה למעמד הבכיר של ספורט מועדף כאשר שני שחייני האגודה, ואדים אלכסייב ודן קטלר, אפשרו את יציאת קבוצת השליחים 100*4 מעורב לאולימפיאדת אטלנטה. הרביעיה שהגיעה לגמר האולימפי ההיסטורי הראשון בתולדות השחייה הישראלית, קבעה את מעמד השחייה בארץ כענף מועדף, מה שמעניק תקציבים מוגדלים לאיגוד ולאגודות עד היום.

באיסטנבול , אליפות אירופה 1999 קבע מיקי חליקה הסטוריה כאשר זכה במדליית הכסף במשחה ל -400 מעורב אישי והציב שיא ישראלי פנטסטי. שנה אח"כ בהלסינקי זכה חליקה במדליית הארד באותו משחה.

לאולימפידת סידני שלחה הפועל ירושלים מספר שיא של 4 שחיינים. יואב גת שהעפיל למשחה החצי גמר ב - 200 מ' גב , מיקי חליקה שסיים במקום העשירי ב-400 מעורב אישי, אורן אזרד ויואב מאירי שהשתתפו במשחי השליחים ושותפים לשיאים הישראליים במקצועות אלו.

מגמת ההתעצמות של הפועל ירושלים הגיעה לשיאים חדשים בשנת 2001. באליפות המדינה זכתה האגודה בכל התארים האפשריים, כאשר בנוער היא זוכה ביותר נקודות מהמקום השני והשלישי גם יחד. לאליפות העולם בפוקואוקה יולי 2001 , שלחה הפועל ירושלים מספר שיא של 4 שחיינים. יואב גת שהעפיל לגמר העולמי ב-200 מ' גב קבע את התוצאה האיכותית ביותר בהסטוריה של השחייה הישראלית. מיקי חליקה סיים במקום ה-11 ושילה איילון במקום ה-15. דב מלניק קבע שיאים אישיים במשחי החזה.

בשנת 2002 הצליחה האגודה להגשים את כל המטרות בייצוג בינלאומי כאשר 4 שחייני האגודה קבעו קריטריון למשחקי הקומן, אחד לאליפות אירופה לנוער ו-4 נוספים לאליפות אירופה לבוגרים. מיקי חליקה שסיים חמישי באליפות אירופה בברלין יולי 2002 הוא השחיין היחידי ששייך לסגל הזהב של הספורט ההישגי. שילה איילון, שקזז 20 שניות משיאו הישראלי ב-1500 מ' חופשי ונכנס לסגל המיוחד של הספורט ההישגי הוא ללא ספק השחיין המתקדם ביותר והמפתיע ביותר של השחייה הישראלית לשנה זו. יואב גת, למרות עונה פושרת, שמר על מעמד של סגל מיוחד בזכות הישגו ב-200 מ' גב באליפות אירופה. מחמאות לתמר שושן הצעירה שהביאה את המדליה הראשונה של ירושלים במשחקי הקומן. בתחרות הקבוצתית שוב זכתה האגודה בכל התארים האפשריים.

שנת 2003:
האגודה שוב זוכה באליפות המדינה חורף וקיץ נוער ובוגרים. מחצית מהסגל הישראלי לאליפות העולם בברצלונה מהפועל ירושלים. יואב גת קובע שיא ישראלי ב-200 מ' גב, מסיים עשירי בעולם, וקובע קריטריון אולימפי. מיקי חליקה מסיים עם מדלית ארד באוניברסיאדה, שומר על מעמדו בסגל המיוחד של הספורט ההישגי אך מחמיץ את הקריטריון האולימפי. ארז פרן מסיים שמיני ב-200 מ' פרפר באליפות אירופה לנוער ונכנס לסגל נוער מיוחד.

שנת 2004:
האגודה זוכה באליפות המדינה חורף וקיץ נוער ובוגרים , כמו כן הפועל ירושלים זכתה בגמר אליפות הליגה הישראלית לגברים ולנשים תוך הצגת יכולת משכנעת לאורך כל הליגה. בין השחייניות הבולטות : דקל שחף, תמר שושן, אילה ישראל, ומאשה בליזניוק, נסטיה קרוטקוב. מאיה פינקלר עם שיא ישראלי ב 200 מ´ חופשי .שילה איילון שבר את השיא הישראלי ב- 1500 מ´ חופשי כאשר קבע 14:58.70 ד´ והיה לשחיין הישראלי הראשון ששחה 1500 מטר חופשי מתחת ל-15 דקות באליפות העולם לבריכות קצרות הנערכת באינדיאנפוליס . 
פעם ראשונה בהיסטורית מדינת ישראל שהשחייה האומנותית משתתפת באולימפיאדה והבנות נסטיה גלושקוב ואינה יופה עשו את הצעד הראשון, הן סיימו במקום ה-17 המכובד תחת שרביטה של טטיאנה צים.

הצוות שלנו

 yosi ben_basatיוסי בן בסת - מנכ"ל הפועל ירושלים

.

.

.

.

.

.


 

zeev_atzmon זאב עצמון - סמנכ"ל הפועל ירושלים

.

.

.

.

.

.

.


 

nivcharot_coach_ok

 

leonidליאוניד שייכט

תפקיד נוכחי: מאמן ראשי ומאמן קבוצות כריש ודיונון.

סיפור חיים: נולד בקזחסטן. היה שחיין ולמד באוניברסיטה והחל לעבוד כמורה באוניברסיטה וכמאמן במקביל. בשלב מסוים החליט להתמקד בשחייה.

הישגים כמאמן: הגיע להישגים עם השחיינים בקזחסטן והוזמן לנבחרת ברית המועצות שם אימן במשך 5 שנים בין 86 ל-91. השחיינים שלו זכו במדלית זהב באליפות אירופה לנוער, שחו בגמרים באולימפיאדת סיאול 88 והיו בגמרים באליפות אירופה לבוגרים ב-89 ובאליפות עולם ב-91. בהמשך עלה לישראל והיה מאמן ראשי של הפועל ירושלים במשך 16 שנים. בהמשך התמנה למאמן נבחרת ישראל במשך 10 שנים (בשתי אולימפיאדות - באטלנטה 1996 בהן הגיעה לגמר אולימפי נבחרת השליחים ובסידני 2000 שכללה גמר ושני חצאי גמר).

ספורטאי אידאלי: מייקל ג'ורדון.

.


 

yamit_libsterימית אבידור-ליבסטר

ת. לידה: 7.6.76

תפקיד נוכחי - מאמנת נבחרת סנפיר.

סיפור חיים: נולדה בירושלים, הגיעה לשחייה במקרה כשליוותה חבר לשיעור ניסיון. שחתה עד גיל 16 ואז הפסיקה והפכה לעוזרת אישי של ליאוניד שייכט.

הכשרה: קורס מאמנים בוינגייט, קורס מאמנים בכירים.

הישגים כספורטאית וכמאמנת: אלופת הארץ ב- 200 חתירה וחזה בגיל 15.

כמאמנת הייתה בשתיי מכביות , 3 תחרויות קומן ואליפות אירופה לנוער עם השחיינית טליה מלצר.

משפט אופייני: 50 כחות כולם במים.

על העבודה ב"הפועל ירושלים": משפחה.

הספורטאי  האידיאלי: מייקל פלפס.


 

kerenקרן דוידוביץ

תפקיד נוכחי: מאמנת קבוצת העתודה וקבוצת לויתן

.

.

.

.

.

 


 

tamir_drorדרור תמיר

תאריך לידה: 1.1.82

תפקיד נוכחי : מאמן קבוצת לויתן ורכז פעילות בבית הספר לשחייה בפיליפ לאון.

סיפור חיים : נולד בראשון לציון. למד שחייה והתאמן במכבי ראשון לציון. בכיתה י' עשה קורס מדריכי שחייה ואימן באגודה בראשון לפני ואחרי הצבא. עבד במרכז הספורט בטכניון בחיפה כמדריך שחייה וכמציל.

הכשרה: קורס מדריכי שחייה של וינגייט.

הישגים כמאמן וכספורטאי : כשחיין - עלייה לאליפות הארץ. כמאמן - העלאת שחיינים לאליפות הארץ.

משפט אופייני : לא לוותר.

על העבודה בהפועל: משפחה.

ספורטאי אידיאלי : אריק זאבי.

 


 

רז בן שושן

תפקיד נוכחי:  מאמן בקבוצת כריש.

 לי כהן

תפקיד נוכחי: מאמנת קבוצת דיונון.ילנה גליבינסקי

תפקיד נוכחי: מאמנת קבוצת קטלן.


טליה יחזקאלי

תפקיד נוכחי: עוזרת מאמנת בקבוצת קטלן ועתודה.

 


sherman_dudiדודי שרמן

תפקיד נוכחי: מאמן טריאתלון

.

.

.

.

.

 


 

eran drekslerערן דרקסלר

תפקיד נוכחי: מאמן טריאתלון.

.

.

.

.

.

.

 


 

hava_coach

פארס עאמר

ילנה גליבינסקי

מרינה טיחונוב

tanya tzvygovטניה צביגוב

תפקיד נוכחי: מדריכה בחוג המים לפעוטות

.

.

.

.

.

.


 

yael daviayanיעל דוידיאן

תפקיד נוכחי: מדריכה בחוג המים לפעוטותד

.

.

.

.

.

.


 

מוהנד אבו רמילה

 

 

beit_hanoar_coach

elad chenאלעד חן

/

/

/

/

/

.

אנה בורשטיין

ילנה פרדקין

 

 

philip leon22

אילן בלייך

 


 

שאדי אבו רמילה

.


דקלה בלומנטל

.


 


neve_jakob_coach

 ילנה דיסקין

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הפועל ירושלים בתקשורת

web2 כתבות שפורסמו בדצמבר 2013 ב-ynet וב-One על זכייתו של גל נבו במדלית כסף באליפות אירופה בבריכות קצרות 2013.


 

web2 כתבות שפורסמו בחודש דצמבר 2012 ב-one על גל נבו וגיא ברנע באליפות העולם בבריכות קצרות.


 

web2 כתבות שפורסמו בתאריך 23/11/12 בynet ו-one על מדלית הכסף של גיא ברנע ומדלית הארד של גל נבו באליפות אירופה בבריכות קצרות.


 

web2 כתבות שפורסמו בתאריך 22/11/12 בנענע, one, וynet על זכיתו של גל נבו במדלית ארד באליפות אירופה בבריכות קצרות.


 

clips2אריק זאבי מראיין את גל נבו לקראת אולימפיאידת לונדון 2012.


web2כתבות שפורסמו בוואלה, ynet, one, על הישגיו של גל נבו באולימפיאדת לונדון 2012.


web2כתבות שפורסמו בוואלה, oneynet, על זכייתו של גיא ברנע במדלית ארד באליפות אירופה בתאריך 24.5.12.

 


 

web2כתבות שפורסמו בוואלה, ynet, one על זכייתו של גל נבו במדליות באליפות אירופה בבריכות קצרות בתאריך 10.12.11.

 


 

newspaper2..

 

כתבה שפורסמה בעיתון ידיעות אחרונות על מרידית' בודנר בתאריך 7.8.11.


 

newspaper2..

כתבה שפורסמה בעיתון ידיעות אחרונות על גל נבו באליפות ישראל בתאריך 7.8.11.


 

newspaper2

...

כתבה שפורסמה בעיתון מעריב בתאריך 7.8.11 על הקריירה של מקס ג'ייבן. חלק א', חלק ב'.

 


.

web2

.

כתבה שפורסמה באתר "ירושליםנט" בתאריך 27.7.11 על הישגיו של גל נבו באליפות העולם בשנחאי.

 


 

web2.....

......

כתבה שפורסמה באתר "ירושליםנט" בתאריך 28.6.11 על תחרות המסטרס לזיכרו של שמוליק כ"ץ.


 

.

newspaper2..

..

כתבה שפורסמה בעיתון "זמן מבשרת" בתאריך 23.6.11 על ההצלחות של הפועל ירושלים באליפות הפועל.


 

web2.

כתבה שפורסמה ב- oneספורט 5, ynet, בתאריך 28.6.11 על הצלחתו של גיא ברנע בתחרות בפאריס.


 

newspaper2.

"עונת הקיץ בבריכה". כתבה שפורסמה בזמן ירושלים ב-17.6.11.

.


web2

כתבות שפורסמו באתרים one, וואלהynet, כל העירזמן ירושלים, בתאריך 24.6.11 על שיא ישראלי חדש ב-4X50 חופשי לשליחי הפועל ירושלים.

.

.


 

web2

כתבות שפורסמו בתאריך 24.6.11 בהארץ, וואלה, ynet,  על השיאים הישראלים ב-200, 400 ו-800 חופשי שמרדית' בודנר שברה.

.

.


 

web2ץ

כתבות שפורסמו באתרי ynet , nrg, וואלה, וספורט 5 בתאריך 8.6 על הישגו של גל נבו בתחרות שבקאנה, צרפת.

 


 

web2

סדרת כתבות שפורסמה באתר ynet על המשלחת הישראלת לאליפות העולם בדובאי וביניהם שני שחייני הפועל ירושלים - גל נבו וגיא ברנע - בתאריך 15.12.10, בתאריך 16.12.10, בתאריך 17.12.10, בתאריך 19.12.10.

.


 

web2כתבה שפורסמה באתר nrg בתאריך 16.8.10 על גל נבו ודרכו אל הפסגה.

 


 

clips2כתבה מצולמת שהועלתה לאתר youtube על נבחרת השליחות של אירופה בה פאני בייסרון לקחה חלק.


 

web2מדליית זהב לפאני בייסרון באולימפיאדת הנוער - כתבה שפורסמה ב-ynet בתאריך 19.8.10.


 

clips2ריאיון מצולם לאתר Ynet עם גל נבו ולגיא ברנע בחזרתם לארץ מאליפות אירופה (16.8.10)


 

web2אליפות אירופה בשחייה: גל נבו זכה במדלית ארד - כתבה מתאריך 15.8.10 שפורסמה באתר של עיתון הארץ.

 


 

web2כתבה מתאריך 12.8.10 שפורסמה באתר ynet על זכייתו של גיא ברנע במדלית הארד באליפות אירופה.

 


web2מקום רביעי לגל נבו בגמר - כתבה מתאריך 11.8.10 שפורסמה באתר של עיתון הארץ.

 


web2 כתבה על עלייתו של גל נבו לגמר באליפות אירופה מתאריך 10.8.10 שפורסמה באתר ynet.


 

web2כתבה מתאריך 26.7.10 שפורסמה באתר nrg על זכייתה של הפועל ירושלים באליפות המדינה.

 


 

web2כתבה מתאריך 29.6.10 שפורסמה באתר nrg על דירוגו של מיכאל דמיטרייב במקום השלישי בעולם.

 


 

newspaper2כתבה מתאריך 18.6.10 שפורסמה בעיתון ידיעות ירושלים על ההצלחה באליפות הפועל.

 


 

newspaper2כתבה מתאריך 2.5.10 שפורסמה בעיתון הארץ על הדרך של מיכאל דמיטרייב אל האולימפיאדה. 

 


 

newspaper2כתבה מחודש אפריל 2010 שפורסמה בעיתונות בארה"ב על דני מלניק.

 


 

web2גל נבו נבחר לשחיין המחזור בינואר 2010 במכללת ג'ורג'יה טק על ידי מנהלת הליגה בארה"ב.

 


 

newspaper2כתבה מחודש ינואר 2010 על ההכנות לקראת אליפות החורף 2010.

 


 

newspaper2כותרת, תמונה, כתבה מחודש ינואר 2010 על קבוצת הטריאתלון של הפועל ירושלים.

 


 

newspaper2חלק עליון, חלק תחתון של כתבה מחודש ינואר 2010 על קבוצות הכדור מים של הפועל ירושלים.

 


 

 

newspaper2כתבה מתאריך 29.12.09 שפורסמה במגזין סטודנטים על אסף רז - דור העתיד.

 


 

newspaper2כתבה מחודש דצמבר 2009 שפורסמה בעיתונות המקומית על גביע ירושלים.

 


 

newspaper2כתבה מחודש דצמבר 2009 שפורסמה בעיתונות המקומית על מיכאל דמיטרייב.

 


 

clips2ריאיון מצולם של גל נבו לאתר ynet מתאריך 18.12.09.

 


 

web2כתבה מתאריך 22.12.09 שפורסמה באתר האיגוד על איתי גורביץ.

 


 .

newspaper2מים שקטים". כתבה שפורסמה בידיעות ירושלים בתאריך 17.6.11. חלק א'. חלק ב'......