• בריכת חוות הנוער הציוני

  בריכת הבית של הפועל י-ם
  1-800-240-230
  טלפון: 02-6794004
  פקס:  02-6482860
  רחוב הורקניה 26, ירושלים
  הקלידו "הפועל ירושלים שחייה" בשורת הניווט של וויז ונווטו אלינו
   

  הצג מפת הגעה

 • עמותת שחייני ירושלים הוקמה ב-1988 במטרה לקדם את ענפי המים בירושלים. ספינת הדגל של העמותה, הפועל ירושלים - שחייה, התחילה בפעילותה בשנת 1989. ב 1991 כבשה הפועל ירושלים לראשונה את התואר אלופת המדינה והמשיכה להוביל את השחייה הישראלית כאשר עד היום זכתה ב- 20 אליפויות מדינה.

 • andrea swim_month copyשחיינית החודש היא - אנדריאה מורז. אנדריאה עלתה לארץ בשנה האחרונה ומתאמנת במכון וינגייט תחת הנהגתו של המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן. אנדריאה קבעה בגביע האיגוד קריטריון לאולימפיאדה ב-50 מטר חופשי ותזכה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בריו. כולנו מאחורייך! כתבה על הישגיה של אנדריאה באתר ynet.

 • טיפ השבוע!
   

  לאחרונה ניתן למצוא סוגים שונים של סנפירים. השוני הוא לא רק בצבע ובצורה אלא גם במטרות לטובתן עוצבו הסנפירים.
  סנפיר ארוך למשל כשל הצוללנים (בדרך כלל מגיע בצבעים זוהרים, הכנף שלו קשיחה יחסית והאורך הוא כ80 ס"מ או יותר) - נועד לצלילות, כל הנפה שלו מקדמת מאד ויוצרת תחושת מהירות.

  קרא עוד...
 • tabs_a_24בימים אלה ניתן להצטרף אל כרטיס השחיין של הפועל ירושלים. מדובר בכרטיס הטבות בבתי עסק בירושלים ובכלל. בעלי העסק שמכבדים את הכרטיס ומעניקים לו הטבות הם: מסעדת ספגטים ירושלים, ספורט הבירה, איסתא בר אילן, טלי ספורט, ארומה יפו, לואיג'י קטמון בורגרסבר יפו ועוד. בכדי לקבל כרטיס 

  קרא עוד...

לימוד שחייה הדפסה דוא

מה לומדים בחוג?

בחוג לימוד השחייה של הפועל ירושלים יש תוכנית מובנית והדרגתית לרכישת מיומנויות השחייה.

הסגנון הראשון הנלמד הוא סגנון החתירה. סגנון החתירה הינו סגנון פשוט וזמין יחסית ללמידה - תנועת הרגליים דומה להליכה ותנועת הידיים היא פשוט לסובב את הידיים. מסיבה זו ילדים בגילאים הצעירים מצליחים ללמוד מהר יותר לשחות בסגנון החתירה מאשר לשחות בסגנון החזה שדורש קורדינציה רבה.

 • בשיעורים הראשונים של החוג המטרה היא להקנות הרגלי מים ראשוניים - הליכה במים, הכנסת ראש למים, הוצאת אויר במים, ציפה, חץ על הבטן וחץ על הגב. דגש רב ניתן להוצאת אויר במים תוך כדי ביצוע חץ על הבטן - מיומנות שנדרשת בכדי לשחות.
 • בשיעורים הבאים נלמדת תנועת הרגליים של סגנון החתירה. התרגול הוא בתחילה ליד הקיר ולאחר מכן עם גלשן לאורך הבריכה. השחייה היא עם הכנסת הראש כך ששוב יש תרגול של הוצאת אויר תוך כדי שכיבה על הבטן.shipur5
 • בשלב הבא נלמדת תנועת הידיים בחתירה. התנועה נלמדת עם שילוב תנועת הרגליים.
 • לאחר מכן הילדים לומדים כיצד יש לנשום בחתירה (הצידה). התרגול הוא בתחילה ליד הקיר ואחר כך עם גלשן בשילוב רגליים.
 • לאחר שהילדים רכשו את כל אחת מהמיומנויות הנ"ל הם מוכנים לשילוב כולן לכדי שחיית חתירה.

כמובן שקצב ההתקדמות בחוג תלוי בגיל הילד וביכולת האישית שלו.

במסגרת שיעורי השחייה משולבים משחקי מים ופעילויות חוותיות. אנו בהפועל ירושלים שחייה מאמינים שילד מאושר במים מתקדם מהר כפליים.

 

באיזה גיל ניתן להתחיל?

ילדים בגילאי 4 ומעלה ללא כל ניסיון מוקדם או עם מיומנויות בסיסיות מוזמנים להצטרף. בגילאים מוקדמים יותר מומלץ לקחת את הילדים לבריכה למשחקי מים והפעלות שונות בכדי להרגיל את הילדים לסביבה המימית. בחוג הפעוטות של הפועל ירושלים, חוג פעוטות מהמובילים בארץ, הילדים הצעירים רוכשים מיומנויות ראשוניות שיאפשרו להם בהמשך ללמוד לשחות מהר יותר. ליחצו לפרטים נוספים.

מהי מתכונת החוג?

החוג פועל במתכונת שנתית בתדירות של פעם או פעמיים בשבוע, במשך 45 דקות לשיעור. קבוצות לימוד שחייה הן קטנות -  6-8 ילדים. החוג פועל לאורך השבוע בימים א'-ה' בשעות אחר הצהריים.  בניגוד לבתי ספר אחרים לשחייה, הפועל ירושלים מנהיגה לימוד שחייה כחלק מחוג ולא מקורס מוגבל בזמן. היתרון בכך הוא שניתן להתקדם באופן רציף מהרגלי המים הראשונים אל סגנון השחייה הראשון ובהמשך אל חוגי שיפור הסגנון בהם לומדים את שאר סגנונות השחייה.

מהו הציוד הנדרש לחוג?

בגד ים - רצוי בגד ים צמוד לבנים ולבנות. מכנסיים ארוכים לבנים מקשים על השחייה במיוחד עבור הילדים בתחילת דרכם במים.

כובע ים - כובעי ים נדרשים לכלל הילדים בעלי השיער הארוך. כובעים עשויים סיליקון עדיפים על אלו שעשויים מבד כיוון שהם נוטים פחות ליפול והשיער נשאר יבש איתם.

משקפת שחייה - מומלץ לצייד את הילדים במשקפת שחייה כבר בשלב לימוד השחייה כיוון שכך הם יותר ממוקדים בהתקדמות במים ולא בעיניים השורפות. משקפת השחייה צריכה להיות קטנה (לא משקפת צלילה), ושהיא תתאים לפני הילד כך שיווצר ואקום בתוך המשקפת שימנע כניסת מים לתוכה.

למה הפועל ירושלים שחייה?

 • הפועל ירושלים שחייה היא מועדון השחייה המוביל בישראל ששוחים במסגרתו שחייני העילית של ישראל. הפועל ירושלים שחייה מפעילה את אחד מבתי הספר הותיקים והמקצועיים בארץ. הניסיון שיש לנו בלימוד שחייה מבטיח תוצאות טובות יחד עם הנאה וחוויה עבור הילד.
 • צוות המדריכים והמאמנים של הפועל ירושלים הוא צוות מיומן ומקצועי. כחלק מתרבות השחייה, צוות המדריכים עובר הדרכות והשתלמויות בנושא השחייה וההוראה.
 • בחוג לימוד השחייה של הפועל ירושלים יש דגש רב על התאמה ליכולותיו וצרכיו היחודיים של כל ילד. צוות המדריכים קשוב לתגובות הילד ומתאים את קצב ההתקדמות בחוג בהתאם.

איך מצטרפים לחוג?

בכדי להצטרף לחוג יש לעבור מבחן הערכת יכולת (ללא כל תשלום) באחת מבריכות השחייה שבהן פועלת הפועל ירושלים (מפורט בהמשך). למבחן ההערכה יש להצטייד בבגד ים, משקפת וכובע לבעלי שיער ארוך.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה  כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

 

limod1limod3limod4

 


 

 

הפועל ירושלים שחייה מפעילה חוגי לימוד שחייה ושיפור סגנון במספר בריכות ברחבי העיר וסביבתה. ליחצו לבריכה הקרובה לאזור מגוריכם:

 

 

חוות הנוער..בית הנוער.philip_leon

 ..