מידע להורים - נבחרות השחייה של הפועל ירושלים

מידע להורים – נבחרות השחייה של הפועל ירושלים

מידע להורים לנבחרות שחייה | הפועל ירושלים שחייה

ברכותינו, אתם הורים לשחיין/ית

השחייה הינה ענף מאתגר ומרתק ולהורים חלק חשוב ומהותי לחוויית ההצלחה של הילד ושל הקבוצה. הדוגמה האישית מהווה מרכיב נוסף בעל חשיבות, עובדת היותכם מודל לחיקוי משפיעה על התנהגות ילדכם ומכאן גם על הצלחתו!

ישנם יתרונות רבים לשחיינים

– השחייה הינה ספורט המתאים לכל אחד, בכל גיל.
– שחייה משפרת את הכושר הגופני ומלמדת את הילד לשאוף להישגים גופניים.
– ספורטאים מפורסמים רבים, גם בענפי הספורט האחרים, החלו את דרכם כשחיינים ופיתחו בענף זה את הכוח והקואורדינציה שעזרו להם להצטיין.
– השחייה הינה ספורט יחידני וקבוצתי מלהיב.
– השחייה הינה ענף טכני המפתח באופן מצוין מיומנויות מוטוריות.
– השחייה הינה ענף ספורט עם שיעור פציעות נמוך – יחסית לענפים אחרים.
– השחייה מספקת ניסיון חיים רחב בהתמודדויות עם הצלחה וכישלון כמו גם עבודה מול מאמנים, שופטים וחברים לקבוצה.
– שחייה מלמדת עמידה במטרות, נחישות, התמדה, שאיפה למצוינות ושיפור תמידי. השחייה מעודדת את הפרט להציב לעצמו מטרות, כאשר שיעורי השחייה מעודדים את השגתם.
– השחייה מעודדת גישה חיובית וביטחון עצמי.
– השחייה מאפשרת התמודדות עם סביבה לא טבעית.

שאלות המפתח

תמיד נחמד לנצח ולקבוע שיא חדש. גם לעלות לאליפות מרגיש מצוין, אבל הכוונה היא שספורטאים צעירים ילמדו ויפנימו יותר מאשר "נהדר לשחות מהר".

מנקודת מבט של השחיין עצמו, בפרט בגילאים הצעירים, דגש מוגזם על מהירות, זמנים והישגים תחרותיים יסתיימו בדרך כלל בתסכול. לא משנה כמה מהר ישחה ילדך, סביר להניח כי לא ירחק היום שייפגש בשחיין מהיר ממנו מסיבות רבות – התפתחות גופנית, כמות אימונים, יכולת מנטאלית ועוד.

לפיכך, הורים ומאמנים אמורים להתמקד בשאלות הבאות:

– האם הילד/ה שיפר את מיומנויות השחייה, התחזק ונראה בטוח ומיומן יותר במים?
– האם הילד/ה נהנים? רוצים לבוא לאימונים? מגיעים עם מוטיבציה? או שיש צורך ב"דירבון" מצד ההורים או הצוות המקצועי.
– מה למד הילד/ה בנוגע למשמעת קבוצתית, הקשבה, ערבות הדדית ועזרה לחברי הקבוצה?
– האם הילד/ה מרוויח מהניסיון התחרותי? האם השתפרו יכולותיו לגבי התמודדות עם הצלחה וכשלון?
– האם הילד רכש מיומנויות וסבלנות בנוגע להתמודדות עם מכשולים, עיכובים ובעיות?
– אצל כל השחיינים, בשלב זה או אחר, ינוחו המדליות והגביעים בארון. המיומנויות הבסיסיות שיקבל ילדך בשחייה מנטלית וחברתית יישארו עמו וילוו אותו לכל חייו.

להיות "הורה שחייה"

הדבר החשוב ביותר שביכולתך לעשות כהורה לשחיין הוא לאהוב ולתמוך בילדך, בבריכה ומחוצה לה. תמיכה היא רכיב מרכזי בפיתוח הנאה ולימוד  וכן היא  תורמת להצלחתו האישית של הילד בבריכה.

נושאים חשובים ל"הורי שחייה"

הבנת המאמנים

מרכיב קריטי לחוויית שחייה חיובית אצל הילד הוא מערכת יחסים חיובית בין המאמן להורים. משולש יחסים תקין בין השחיין, המאמן, וההורים.
תפקידו של המאמן הינו ללמד, לבקר ולשפר את הביצועים והטכניקה של השחיין ואילו תפקיד ההורים הינו לתמוך ולאהוב ללא קשר לביצועים ולתוצאות.

קצת על אימון ומאמנים

אימון אינו מסתכם בהדרכת השחיינים, אימונים ותחרויות. מעבר לכל אלה על המאמן לתכנן כל אימון, להבין את ההשפעות ארוכות הטווח של השחייה וההשלכות על כל שחיין ושחיין, לספק תמיכה רגשית לשחיינים ולבצע מטלות מנהלתיות. מעבר לכך, להורים חלק בלתי נפרד בהצלחת השחיין ולהלן מספר נקודות שבאמצעותן תוכלו לעזור להצלחת ילדכם:

תנו אמון והקשיבו למאמן.
כבדו ותמכו בהחלטות המאמן.
הישארו ברקע.
תמכו בילדכם ואל תוסיפו לחץ.

להבין אימונים

להורים, במיוחד לאלה החדשים לשחייה, ישנן שאלות רבות בנושא אימון ילדיהם. לא אחת קשה לדעת מה לצפות מהשחיין הצעיר. אם ילדכם ידבר על אימון השחייה אתם עלולים לא להבין את המושגים והמונחים עליהם ידבר.

ילדים רבים מציגים התקדמות מהירה בשל התפתחות גופנית ושיפור הטכניקה. קשה, במצב זה, לא "לדחוף" את השחיין. אולם, בשלב זה, הדגש הינו על לימוד ושיפור טכני ולא על העצמת האימון. כמות ותכנון האימונים, בשלב זה, אמור לאפשר לשחיין השתתפות בפעילויות נוספות.
בראייה ארוכת טווח, ילדכם ישחה עוד שנים רבות ולכן, בגילאים הצעירים השחייה אמורה להיות מקור להנאה, חופשיה מלחצים ומלאה בחוויות לימודיות. שמירה על סביבה כזו מבטיחה כי השחייה תהווה מקור הנאה לילדכם לשנים רבות.

עשוי לעניין אותך בנוסף:

חדשות ואירועים שחייני הפועל ירושלים

שני מתחמי בריכות חדשים בשכונת רמות

שני מתחמי בריכות חדשים ומשופצים בשכונת רמות, ירושלים. במתחמים  מלתחות חדשות ותנאים מעולים ובטיחותיים ללימוד שחייה בכל גיל. הפועל ירושלים לשחייה פועלת למעלה מעשור בעיר

חוזרים לשגרה
חדשות ואירועים שחייני הפועל ירושלים

חוזרים לשגרה – הפועל ירושלים שחייה

הנחיות להמשך פעילות לאחר תקנות הקורונה החדשות בהמשך לתקנות הקורונה החדשות, על מנת להמשיך פעילות של הילד/ה בחוגי השחייה, נדרש לבצע רישום לאיגוד השחייה. הנכם

הרשמו לניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים והטבות

שתפו את הפוסט..