משקאות ספורט ומשקאות אנרגיה - הפועל ירושלים שחייה

משקאות ספורט ומשקאות אנרגיה

הכל על משקאות ספורט ומשקאות אנרגיה | הפועל ירושלים שחייה

הנוזלים מהווים 50-70% מגופנו ולפי כך יש להם חשיבות מרובה לתפקוד יום-יומי ולפעילות גופנית.

כמות הנוזלים בגוף נקבעת על-פי מאזן הנוזלים בגוף:
היחס בין איבוד  הנוזלים (שתן, זיעה, אידוי מהעור, נידוף מהריאות) לבין צריכת הנוזלים (משקאות, מזון ומים מטבוליים).

כמות הנוזלים המומלצת

לנשים מומלץ לשתות 8-10 כוסות ולגברים מומלץ לשתות 10-12 כוסות ביום.
שתייה בלתי מספקת עלולה לפגוע בביצועים הגופניים. לא מומלץ לחכות לתחושת הצמא על מנת לשתות, צמא הנו מדד דל לצורך בנוזלים. שתייה רק בעקבות צמא מספקת 30% מהנוזלים הנדרשים.

מקור הנוזלים העיקרי והמומלץ הינו מים. מקורות נוספים הינם המשקאות החמים והמיצים וכן משקאות הספורט והאנרגיה.

משקאות הספורט

מטרתם לספק נוזלים, אנרגיה ומלחים. משקאות הספורט מכילים פחמימות (סוכרים) בצורה מפורקת שניתנת לספיגה מהירה ובכך תורמים לאספקת אנרגיה במהלך המאמץ ולהארכת משך המאמץ ועצימותו. ריכוז הפחמימות במשקה תורם לספיגה מהירה של הנוזלים. כמו כן, הם מכילים מלחים אותם מאבדים בזיעה ובכך ממזערים את נזקי ההזעה.

משקאות הספורט מיועדים לאנשים המבצעים אימון גופני ממושך, מעל 90 דקות. באימון קצר אין צורך בתוספת אנרגיה ומלחים בזמן האימון.

משקאות הספורט משווקים בצורת אבקה או בצורת משקה מוכן.

משקאות ספורט ומשקאות אנרגיה | הפועל ירושלים שחייה

משקה ספורט ביתי

ערבב 1/2 ליטר מיץ (ללא חתיכות פרי) ו1/2 ליטר מים ביחס של 1:1, הוסף 1/4 כפית מלח לליטר משקה. (אם המשקה מלוח מדי ניתן להוסיף תרכיז מיץ דיאט).

משקאות האנרגיה אינם מיועדים לפעילות גופנית, הם מכילים חומרים מעוררים כדוגמת – קפאין, טאורין, ויטמיני B וחומרים מעוררים נוספים. מטרתם הנה להמריץ דרך השפעה על מערכת העצבים, הלב והמוח.

בהיותם מעוררים וממריצים משקאות אלו משתלבים היטב בתחום חיי הלילה, כאשר שילוב משקאות אלו עם אלכוהול מגביר את ההשפעה. לא מומלץ לצרוך משקאות אלו לפני פעילות גופנית או במהלכה.

לצריכה גבוהה של חומרים מעוררים ישנם השלכות שליליות. כמן כן, כמות וסוג הפחמימות (הסוכר) שיש במשקאות אינם מותאמים לצרכים הקיימים בפעילות גופנית, ריכוז הפחמימות כפול מריכוזן במשקה ספורט, דבר הפוגע במהירות ספיגת הנוזלים.

למשקאות ספורט ומשקאות אנרגיה ייעוד שונה. יש להתאים את המשקה למטרה לשמה הוא נצרך. ובכל מקרה להקפיד על שתייה מספקת של מים.

עשוי לעניין אותך בנוסף:

חדשות ואירועים שחייני הפועל ירושלים

שני מתחמי בריכות חדשים בשכונת רמות

שני מתחמי בריכות חדשים ומשופצים בשכונת רמות, ירושלים. במתחמים  מלתחות חדשות ותנאים מעולים ובטיחותיים ללימוד שחייה בכל גיל. הפועל ירושלים לשחייה פועלת למעלה מעשור בעיר

חוזרים לשגרה
חדשות ואירועים שחייני הפועל ירושלים

חוזרים לשגרה – הפועל ירושלים שחייה

הנחיות להמשך פעילות לאחר תקנות הקורונה החדשות בהמשך לתקנות הקורונה החדשות, על מנת להמשיך פעילות של הילד/ה בחוגי השחייה, נדרש לבצע רישום לאיגוד השחייה. הנכם

הרשמו לניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים והטבות

שתפו את הפוסט..