המלחמה על הבריאות – הזהרו מהסימון האדום - הפועל ירושלים שחייה

המלחמה על הבריאות – הזהרו מהסימון האדום

המלחמה על הבריאות | הפועל ירושלים שחייה

המלחמה על הבריאות

בשנת 2020 החלה המלחמה על הבריאות! זה מה שיספרו המורים להיסטוריה. 

רציתם לקנות שוקולד אבל פתאום ראיתם את הסימון האדום… גם אם קניתם וגם אם לא, אתם חייבים להודות – עצרתם רגע וחשבתם מה לעשות.

מנכ"ל משרד הבריאות: "אם לא נשנה היום את התזונה, מגיפת ההשמנה בקרב ילדים ומבוגרים תמשיך להתפשט".
משרד הבריאות החל בסימון מוצרים בהם יש כמות גבוהה של סוכר, שמן ומלח.

הרעיון נולד מתוך רצון למנוע את מגפת ההשמנה ואת מחלת הסוכרת. הצרכן הישראלי לא תמיד יודע מה בדיוק הוא רוכש ועד כמה המזון בריא או מזיק. ישנם אפילו מוצרים המתיימרים להיות מוצרי בריאות.

מטרת הסימון של מזונות בסמל הירוק היא לסייע לצרכנים בבחירת מזון בריא יותר.

המלחמה על הבריאות

הסימון האדום: הסימון מיידע כי המזון מכיל כמות גבוהה של נתרן (מלח), סוכרים או חומצות שומן רוויות (שומנים).

סוכר משפיע על הבריאות באינספור מובנים: החל מהשמנה, דרך עלייה ברמת הטריגליצרידים (שומנים) בגוף ועד להשפעה שלילית על הרכב חיידקי המעי. ככלל, רצוי להמעיט בצריכת סוכר מוסף ככל האפשר. 

נתרן נמצא בריכוז גבוה בעיקר במלח. צריכה מרובה של מלח עלולה לגרום לעלייה בלחץ הדם ולמחלות לב וכלי דם. הוא נחשב לרכיב בעייתי במיוחד עבור אנשים שסובלים מאי ספיקת לב או מבעיות בכליות. מומלץ לצרוך עד 2.5 גרם נתרן ביום, שהם 5-6 גר' מלח בישול.   

שומן רווי הוא שומן שמגיע ברובו מן החי (מצוי גם בשמו קוקוס או דקלים), ויש לו השלכות בריאותיות רבות ובראשן הסיכון שהוא גורם לעליית הכולסטרול ועלייה בסיכון למחלות לב.

הסימון הירוק: אינו סימון חובה, היצרנים יכולים להוסיף למוצרי מזון במידה והם עומדים בתנאים שקבעה ועדה מדעית, הנובעים מהמלצות התזונה של משרד הבריאות.

הסימון הירוק כולל את קבוצות המזון הבאות: חלב, יוגורטים, גבינות, טופו, משקה סויה, שמנים צמחיים מסויימים, זרעים ואגוזים, דגנים מלאים, קטניות, טחינה, דגים, ביצים, עופות, פירות וירקות. לכל קבוצת מזון נקבעו התנאים לסימון בסמל ירוק, לפי פרופיל תזונתי ומידת עיבוד.

שימו לב!

במסגרת הרפורמה החלו מספר חברות להוסיף סמל ירוק אשר אמור לדמות את הסמל של משרד הבריאות. בדקו בקפדנות ואל תפלו בפח. 

המלחמה על הבריאות – באיזה צד אתם?

עשוי לעניין אותך בנוסף:

חדשות ואירועים שחייני הפועל ירושלים

שני מתחמי בריכות חדשים בשכונת רמות

שני מתחמי בריכות חדשים ומשופצים בשכונת רמות, ירושלים. במתחמים  מלתחות חדשות ותנאים מעולים ובטיחותיים ללימוד שחייה בכל גיל. הפועל ירושלים לשחייה פועלת למעלה מעשור בעיר

חוזרים לשגרה
חדשות ואירועים שחייני הפועל ירושלים

חוזרים לשגרה – הפועל ירושלים שחייה

הנחיות להמשך פעילות לאחר תקנות הקורונה החדשות בהמשך לתקנות הקורונה החדשות, על מנת להמשיך פעילות של הילד/ה בחוגי השחייה, נדרש לבצע רישום לאיגוד השחייה. הנכם

הרשמו לניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים והטבות

שתפו את הפוסט..